TIME DATE
Ma Gedeon és Johanna nap van.

2015-02-10 17:54:47 / Szerző: HajduPress

Szépen csengett a magyar szó

A nagyobb felbontású fotók megtekintéséhez kattints a képre!
A Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny városi és városkörnyéki fordulóját február 10-én rendezték meg a Debreceni Művelődési Központ Újkerti Közösségi Házában, amelyen 18 iskolából 32 diák mértette meg magát. A verseny sajátossága, hogy évtizedek óta az ifjúság anyanyelvi nevelését és a beszédkultúra javítását szolgálja.  

A versenyt az 5-6. (11-12 éves korcsoport) és a 7-8. (13-14 éves korcsoport) osztályos tanulók számára külön-külön bonyolították le. A résztvevőknek egy – a forduló rendezői által – kijelölt kötelező és egy magukkal hozott szabadon választott 20-25 soros prózai szöveget kellett felolvasniuk.

A szöveg csak eredeti, magyar 20-21. századi, közlő prózai stílusban megírt mű lehetett, amely nem tartalmazott párbeszédet, sem régies, sem tájnyelvi, sem kevéssé ismert szavakat. A zsűri tagjai: Csikos Sándor színész-rendező, Érdemes Művész, Jászai Mari és Kazinczy-díjas színművész, a zsűri elnöke; Várhalmi Ilona Csokonai-díjas, az Ady Endre Gimnázium művészeti vezetője; Vadon Lajosné szaktanácsadó, a Dózsa György Általános Iskola magyar tanára.  

A zsűri az alábbi szempontok szerint értékelte a tanulók teljesítményét: szövegértés, szöveghűség, hangvétel, hangképzés, hangsúlyozás, szünettartás, természetes beszéd.

Helyezettek:

5 – 6. OSZTÁLY

I.hely: KISS BOGLÁRKA – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 6. o. – felkészítő tanára: Nagy Mariann
II.hely: SÁNDOR LÁSZLÓ – Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskolája 6. o. – felkészítő tanára: Sándor Zsuzsanna
III.hely: SZILÁGYI ÁKOS – Vénkerti Általános Iskola Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Óvoda 6. o. – felkészítő tanára: Orosz Angéla
IV.hely: MOLNÁR NIKOLETT – Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI 6. o. – felkészítő tanára: Újné Pethő Andrea
V.hely: VARGA GRÉTA- Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola 6.o. – felkészítő tanára: Tömösvári Magdolna

7 – 8. OSZTÁLY

I. hely: SINKÓ ZÉNÓ - Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI 8.o. – felkészítő tanára: Deczki Klára
(Ő képviseli városunkat Kisújszálláson a 2015. április 10-12-ig a regionális döntőn.)
II. hely: SAL BOGLÁRKA – Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola 7. o. –felkészítő tanára: Szalinszkyné Stief Klára
III. hely: OLÁH DÁNIEL – Debreceni Ady Endre Gimnázium 8. o. – felkészítő tanára: Pető Csabáné
IV. SZILÁGYI BORBÁLA - Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 8. o. – felkészítő tanára: Sápiné Bényei Rita
V. BEREI MÁTÉ – Ibolya Utcai Általános Iskola 7. o. – felkészítő tanára: Dr. Kathyné Csikos Erzsébet
VI. PAPP LINETT – Petőfi Sándor Általános Iskola 8. o. – felkészítő tanára: Vadász Katalin

A rovat legfrissebb cikkjei

Online rajzpályázatot hirdet a Debreceni Vidámpark
Hajápolás karantén alatt
Változások a Kenézy sürgősségi ellátásában
Kijárási korlátozások: íme a debreceni önkormányzat közleménye
Hármas karambol Debrecenben

Hozzászólások