Ma Arnold és Levente nap van.

2019-05-20 05:28:42 / Szerző: HajduPress

Ezt tényleg szép volt, fiúk! Bronzérmes a Loki

A nagyobb felbontású fotók megtekintéséhez kattints a képre!
A Debrecen hazai pályán 4-1-re legyőzte a Paksot a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, ezzel az Európa-liga-selejtezőt érő harmadik helyen végzett.

OTP Bank Liga, 33. forduló: Debreceni VSC-Paksi FC 4-1 (3-1)
--------------------------------- Debrecen, 6000 néző, v: Erdős
gólszerző: Szécsi (19., 33.), Bódi (23.), Tőzsér (52. - 11-esből), illetve Cseke (30.)
 sárga lap: Windecker (22.), Szabó J. (25.), Bartha (43.)

DVSC:
    ------ Kosicky - Bényei, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Bódi, Tőzsér, Haris, Varga K. (Jovanovic, 66.) - Szécsi (Takács, 84.), Zsóri (Damásdi, 46.)

Kisvárda:
    --------- Nagy G. - Kővári, Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Windecker (Kesztyűs, 76.) - Könyves, Papp (Egerszegi, 69.), Cseke, Bartha (Remili, 69.) - Simon A.

Veszélyes paksi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, az első nagy helyzet a korábban Debrecenben játszó Könyves előtt adódott. A folytatásban négy perc alatt kétgólos előnyre tett szert a DVSC, majd a Paks szépítő találatát követően Szécsi a második gólját is megszerezte.
    A második félidő elején büntetőből tovább növelte előnyét a hazai csapat, amely ezt követően kényelmesebb tempóra váltott, a paksiak pedig már nem sok veszélyt jelentettek a Loki kapujára.
    A DVSC győzelmével a harmadik helyen végzett, és így indulhat az Európa-liga selejtezőjében. A debreceniek bronzérmét a találkozó utolsó perceiben vastapssal ünnepelte a közönség.

A labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában vasárnap eldőlt, hogy a Szombathelyi Haladás mellett az MTK Budapest lett a másik kieső, az Európa-liga-indulás jogát pedig a Debrecen és a Budapest Honvéd szerezte meg.

Az MTK akkor is kiesett volna, ha legyőzi a Honvédot, mert a hozzá hasonlóan a bennmaradásért küzdő Diósgyőr és Kisvárda is győzni tudott.
    Szintén nyert a Debrecen, ezzel megszerezte a bronzérmet. A kispestiek akkor is részt vehetnek az El selejtezőjében, ha elveszítik a jövő szombati Magyar Kupa-döntőt, mert akkor ők kapják a bajnoki második MOL Vidi FC indulási jogát.

A végeredmény:
 1.  Ferencváros           33  23   5   5   72-27   74 pont bajnok - Bajnokok Ligája-selejtező
 2.  MOL Vidi FC           33  18   7   8   53-37   61 - Európa-liga-selejtező
 3.  Debreceni VSC         33  14   9  10   44-39   51 - Európa-liga-selejtező
 4.  Budapest Honvéd       33  13  10  10   46-38   49 - Európa-liga-selejtező
 5.  Újpest FC             33  12  12   9   38-28   48
 6.  Mezőkövesd Zsóry FC   33  12   8  13   45-40   44
 7.  Puskás Akadémia       33  11   7  15   36-45   40
 8.  Paksi FC              33   9  12  12   33-46   39
 9.  Kisvárda Master Good  33  10   8  15   36-48   38